Hakkımızda

35 yılı aşkın bir süre endüstriyel otomotiv, makina imalatı, innovatif teknolojiler, alanlarında çalışmış olan  bir grup mühendis ve yönetici birikimlerini ve deneyimlerini endüstrinin hizmetine sunmak üzere bir araya gelmişlerdir.
Deneyim ve birikimlerimizle, Mühendislik tanımı altında analitik çözümleri, önem verdiğimiz etik değerlerimize sadık kalarak, yüksek iş kalitesi güvencesiyle, Doğal kaynakları en ekonomik biçimde kullanarak, avantajlı düşük üretim maliyetleri hedefleyen  iddialı çevreci anlayış ile  ülkemiz imalat sektörünün hizmetine hazırdır.

ÇEVİK MÜHENDİSLİK, makine üretimi, fabrika montajı, işletmeye alma,onarım revizyon iyileştirme konularında dededen babaya, babadan toruna üç kuşaktır hizmet deneyimiyle, bilgi birikimi ve kalite güvenilirliğiyle hizmet vermektedir. 
Kauçuk&Slikon  Kompresyon ve Enjeksiyon presleri  konusundaki makine bilgi  birikimlerimizle, makine seçiminde danışmanlık sağlamak, özellikle yüksek kaliteli ve ekonomik makinaları hizmete sunmak,  zorlu kalıp üretimlerinde fire-kayıp azaltımı, ürün kalitesi geliştirme, maliyet azaltma hususlarında hizmet vermekteyiz.

Güney Kore’nin en büyük ve en kaliteli üretimini gerçekleştiren SHINCHANG şirketi ile Distribütörlük  hizmetimizi ÇEVİK MÜHENDİSLİK Bünyesinde sürdürmekteyiz.

Çin ve Güney Kore  ortak kuruluşu olan  DALIAN HUAHAN RUBBER&PLASTIC MACHINERY CO.LTD. ile mümessilliğimiz kapsamında Banbury, Kneder , Open mill, Kalender , Ekstrüder  karışım makinaları, üretim hatları  ve diğer tüm Kauçuk Slikon  makinaları konusunda pazarlama ve teknik hizmet danışmanlığı vermekteyiz.

Ülkemiz Kauçuk ve Slikon sektörüne ileri teknoloji desteği,  kaliteli güvenilir hizmet sağlama vizyonumuzla çalışmaktayız..
Satış Sonrası  yedek parça, tamir bakım ve  satış sonrası güvencesiyle, Kalıp imali ve özel desteklerimizle  gelişmekte olan  ülkemiz Kauçuk Sektörünün hizmetindeyiz.

SC SHINCHANG Hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız
DALIAN HUAHAN RUBBER&PLASTIC MACHINERY CO.LTD. Hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız.

SC SHINCHANG Hakkında
Distribütörü olduğumuz Güney Kore SC SHINCHANG PRECISION INDUSTRIAL CO. Güney Kore'nin 1977 yılından bu güne kalıp  ve makine imalatını birlikte gerçekleştirerek, başta Hyundai, Kia,  Samsung Otomotiv ve diğer Otomotiv firmalarının çözüm ortağı ve maliyet  azaltıcı desteği olmuştur.
Diğer taraftan büyük makinalarla lastik  sektöründe  ve özel hassas ürünler için başta SKF, Hankook, Dongah, Taejin,JYL, Samsung medical olmak üzere Güney Kore'ye geniş ve vizyoner ARGE kadrosu ile çözümler geliştirmiştir. Bu Arge kadrosu ile geliştirmiş olduğu 160 adedin üzerinde  patentin sahibidir.
SHINCHANG Güney Kore’de kalıp ve makine üretimini birlikte gerçekleştiren tek imalatçı, dünyada ise iki imalatçıdan birisidir.
Kauçuk Enjeksiyon preslerini vakumlu -vakumsuz olarak 75 tondan başlayarak  1500 ton 20.000cc ye kadar standart üreten,  2200 ton 30.000cc bladder üreten,
Kompresyon preslerinde 100 ton 300x360 tabladan başlayarak  2000 ton 2000x2000 tabla boyutlarında standart üretimini yapan , bunların dışında müşteri özel taleplerine uygun üretimleri  tailer made olarak gerçekleştiren,
Yağ keçeleri için robotik makinalar üreten, robotik burç boyama makinaları üreten, her türlü yardımcı kauçuk makinasını standart üreten,
Kalıp ve makine birlikte projeyi sizin adına geliştiren ve üreten bir firmadır.
Sanayi 4,0’a uygun robotik bilgisayar destekli M2M  yüksek teknolojleri ile emsalsiz PNC kontroluyla çalışan özel patentli ve yüksek kaliteli  makinalarla, rekabetçi fiyatlarla hizmetinizdeyiz.

DALIAN HUAHAN RUBBER&PLASTIC MACHINERY CO.LTD. Hakkında
DALIAN HUAHAN RUBBER&PLASTIC MACHINERY CO.LTD. Çin Güney Kore ortak kuruluşu  olarak  Çin’in kuzey doğusunda Dalian kentinde 180.000m2 alanda 600 çalışanı ile kauçuk ve plastik makinaları dizayn ve üretimini yapmaktadır.26 Yıla yayılan gelişimi ile dizayn, üretim, montaj, test, tüm satış sonrası prosesleri ile komple bir sistem oluşturmuştur. Konveyör kayış band üretim tesisleri, kablo üretim tesisleri, kauçuk malzeme üretim tesisleri ile yıllarca yapılan çalışmaları ile sürekli gelişim sağlamıştır.
Üst düzey makina kalite seviyesi ile müşteri gözünde yeterince güven kazanmış, müşteri beklentilerini tam olarak karşılayan dizayn çalışmaları ile sadece Çin pazarında değil beraberinde, başta USA, Avrupa, Japonya, Güney Kore, Rusya, Güney Amerika ve ülkemiz pazarında yapmış olduğu satışlarla büyük başarılar kazanmış ve yüksek pazar payı elde etmiştir.
Lastik fabrikaları, kauçuk profil fabrikaları, kablo fabrikaları ve kauçuk geri dönüşüm fabrikaları ile yakın çalışmaları sayesinde tüm makina gamı çalışmalarını özenle geliştirmiştir.

Karışım makinaları :BANBURY MİKSER, KNEADER Dahili karıştırıcı, dağınık karıştırıcı, OPEN MILL , çift vidalı ekstrüder, üçlü veya dörtlü ekstrüder hatları, rulo çekme makinaları, plaka çekme makinaları, kauçuk rafine geliştirme makinaları, kauçuk öğütme makinaları.
Ekstrüder hatları ve ekipmanları, Kalender hatları ve ekipmanları (2li 3lü 4lü kalender hatları kantering, tekstil kauçuk kaplama hatları), Kesme ekipmanları, Lastik imalat makinaları ve yardımcı ekipmanları, Soğutma hatları ve Ekipmanları, Volkanizasyon ekipmanları,

Plastik karışım makinaları (mixing mill,Internal mixing mill, high speed mixing mill), Özel Plastik knederleri, Cold mixerler , Dönel silindirli ekstrüderler (Planetery roller extruderler)   Lamine plastik kaplama hatları, PVC Kalender deri kaplama hatları, PVC Kalender taban döşemesi kaplama hatları,PVC Soft/Rijid/Card film kaplama hatları, Plastik strainer, Otomatik kaplama makinaları ( center rewinding machine), Dozaj karışım makinaları Tartı hat üzeri tartım makinaları (Measurement scale), Reklam amaçlı ışıklı kumaş baskı makinaları (Advertising light box lamination cloth)

ve diğer ekipmanlar konularında kendini kanıtlamış makinaları ile kauçuk hazırlık makinalarında önemli bir birikim ve pazar payına sahiptir.
Dünyanın en önde gelen Konveyör band fabrikalarından VIPAL Amerika ve Brezilya üretim tesislerinde Kalender hatları Rotocure hatları ve banbury ve geniş ve uzun duble layer (çift katlı)preslerinde Dailan Huahan'ı seçmektedir. Lastik fabrikalarında Contitech firması Çin ve Almanya tesislerinde çözüm ortağı olarak çalışmaktadır.

Üstün Güney Kore teknolojisini Çindeki kaliteli üretimleriyle ve rekabetçi fiyatlarla, en yüksek ürün kalitesi  hedefi ve en rekabetçi üretim metodlarıyla sizleri destekleyerek, siz  kauçuk üreticisinin ve sizin müşterilerinizin memnuniyetini en rekabetçi biçimde sağlamak ve  sanayi 4,0 yolunda çözüm ortağınız  olmak hedefimizle hizmetinizdeyiz.

MÜŞTERİ BİLGİLENDİRME DESTEĞİ VE ÖZEL ÇÖZÜMLER GELİŞTİRME
TEKNİK SERVİS HİZMETİ;

Özel Müşteri  talepleri  SC Shinchang firması ve  DALIAN HUAHAN RUBBER&PLASTIC MACHINERY CO. geniş Arge uzmanlarının destekleriyle cevaplanarak müşteri taleplerine ve beklentilerine  uygun  çözüm seçenekleri distribütörlüğümüz/mümessilliğimiz  aracılığıyla sunulmaktadır.

Makinaların;
Montaj, yer değişikliği, 
Hataların çözümlenmesi, 
Software Desteği,
Her türlü teknik servis  hizmetleri.